• O nama

by  • март 8, 2012 • Glavni meni • 0 Comments

UDRUŽENJE MATEMATIČARA „ARHIMEDES – NOVI SAD“

Šta je um „ARHIMEDES _ NOVI SAD“

Udruženje matematičara „Arhimedes – Novi Sad“ (ranije Klub matematičara „Arhimedes“ – Novi Sad) je specijalizovano stručno udruženje u oblasti obrazovanja i vaspitanja, koje okuplja prvenstveno darovite mlade matematičare i druge ljubitelje matematike na području Novog Sada.

Postoje dve kategorije članova:

1. odrasli;

2. učenici (podmladak Društva).

ČIME SE BAVI UM „ARHIMEDES – NOVI SAD“

„Arhimedes – Novi Sad“  je poodavno postao pravi specijalizovani centar za darovite mlade matematičare i druge ljubitelje matematike, sa osmišljenim sistemom rada. Najvažnija su dva segmenta rada:

MATEMATIČKA ŠKOLA

U okviru UM „Arhimedes – Novi Sad“  radi škola mladih matematičara, organizovana po razredima od I do VIII razreda osnovne škole. U okviru te škole formirana je posebna takmičarska grupa u kojoj se najbolji učenici pripremaju za matematička takmičenja.

POPULARISANJE MATEMATIKE I NAUKE UOPŠTE

Oblici ove delatnosti su između ostalog:
    Matematičke priredbe;
    Kvizovi;
    Prilozi u časopisima i sredstvima javnog informisanja;
    Predavanja na stručnim skupovima i usavršavanje nastavnika;
    Učešće na matematičkim turnirima u organizaciji MD „Arhimedes“ iz Beograda;
    Učešće u radu letnjih i zimskih matematičkih škola u organizaciji MD „Arhimedes“ iz Beograda.