ПРОФЕСОР ДР РАТКО ТОШИЋ

Професор др Ратко Тошић преминуо је 21. октобра 2022. године.

Архимедесова математичка школа остала је без свог дугогодишњег руководиоца, једног од оснивача школе и драгог пријатеља, Ратка Тошића.

Професор Тошић је био редовни професор у пензији Природно-математичког факултета у Новом Саду, дугогодишњи члан Друштва математичара Србије, председник Друштва наставника математике Новог Сада, један од оснивача Архимедесове математичке школе у Новом Саду и њен вишегодишњи руководилац.

Био је први главни уредник часописа Тангента, дугогодишњи главни уредник Математичког листа за ученике основне школе и аутор бројних књига са изузетним и занимљивим математичким садржајима.

Као велики ентузијаста посвећен математици, учествовао је у рeaлизацији математичких такмичења на свим нивоима.

Оставио је иза себе бројне генерације успешних ученика, студената и сарадника.

Оставио нам је и богату математичку литературу која ће бити од користи и будућим генерацијама.

Део материјала који је припремао за ученике Архимедесове математичке школе чувамо на нашем сајту под насловима:

IN MEMORIAM / МАТЕМАТИКА+ / ЗАДАЦИ / (ТАКМИЧАРСКИ ЗАДАЦИ, ТЕМАТСКИ ЗАДАЦИ, ЗАДАЦИ ЗА РАСПУСТ, ШАХ )

IN MEMORIAM / МАТЕМАТИКА+ / ИЗ ИСТОРИЈЕ МАТЕМАТИКЕ,

IN MEMORIAM / МАТЕМАТИКА+ / МАТЕМАТИЧКЕ ЗАНИМЉИВОСТИ.